Studencka Marka - wyniki

Oddanych głosów: 862.
Do you speak English? Yes, I'm from Poland:) I to jest fakt, że polscy studenci znają angielski, bo zaczynali się go uczyć w przedszkolu. Na angielski zagłosowało 26%. Pewnie byłoby więcej ale część braci studenckiej już go zna, więc myśli o następnym języku. A następnym językiem jest... hiszpański. Nic dziwnego, hiszpańskim w końcu posługuje się na co dzień Ameryka Łacińska bez Brazylii, południe USA no i Hiszpania.
Oddanych głosów: 1226.
Można powiedzieć, że ponad połowa studentów albo używa zamienników marki ActiveJet albo drukuje na oryginałach, często ponad dwukrotnie droższych. Patrząc z nieco innej strony 1/4 studentów używa oryginalnych tuszy lub tonerów. Reszta kupuje zamienniki. I pewnie to jest właściwa droga. Po co płacić więcej? teraz często drukarka kosztuje 100 zł a oryginalne tusze do niej tyle samo:)
Oddanych głosów: 305.
Jesteśmy mistrzami świata w siatkówce i gdzieś na 60. miejscu w piłce nożnej. Więc studenci też wybierają siatkówkę, aby się zrelaksować:) Na siatkówkę zagłosowało 10% a na piłkę nożną 9%. Nożna przegrała ale to za sprawą płci żeńskiej. Ale odpowiadając na pytanie "Jakie sporty i zajęcia najchętniej wybierają studenci by aktywnie spędzić czas?" studenci zagłosowali zdecydowanie za rowerem (16%) oraz za pływaniem (15%). W tych dyscyplinach też mamy sukcesy:) Chociażby ostatnio, Michał Kwiatkowski został mistrzem świata.
Oddanych głosów: 625.
Studenci wolą narty w Austrii i we Włoszech. Ale niestety często trzeba zrezygnować z takiego wyjazdu ze względu na brak funduszy lub brak czasu. Ale 10% wskazało na polskie stoki, więc u nas nie jest już tak źle:)
Oddanych głosów: 5101.
Po uczelni technicznej absolwenci maja największe szanse na dobrą pracę. Tak uważają sami studenci w badaniu Studenckiej Marki. Oddano już ponad 5000 głosów!
Jaki język jest dla studentów najważniejszy podczas studiów? Oczywiście angielski. Jednak zastanawia dość jak na ten język liczba oddanych głosów, zaledwie 25%. Ale może wynika to stąd, że obecna młodzież, która uczy się języka od przedszkola, zna już angielski zaczynając studia. Dlatego też myśli o nauce innego, dodatkowego języka obcego.

I tak na liście życzeń tym drugim najważniejszym jest język hiszpański (15%). Bardzo miły i też dość prosty w nauce. Nie ma problemów z wymową a jest też literka, którą wymawia się "po angielsku". Trzecim jest trudny dla większości ludzi z Europy - język niemiecki (11%). Natomiast niegdyś popularny francuski miał 9% oddanych głosów. Chiński chciałoby się nauczyć tylko 3% ale to się może zmienić:)
Studenci najchętniej pojechaliby na narty do Austrii (22%) lub do Włoch (21%). Niespełna co dziesiąty student wolałby narty w Polsce:( Nawet do dalekiej, małej i drogiej Szwajcarii jest więcej chętnych aniżeli w nasze góry. Jednak wyniki w tym przypadku są dość logiczne. Austria i Włochy mają Alpy i tysiące kilometrów nartostrad. Austria jest blisko, Włochy są ciele i słoneczne. A polskie zaplecze? Jest najbliżej ale i najgorzej. Natomiast do naszych sąsiadów wybrałoby się w sumie 11% (Czechy - 5%, Słowacja - 6%).
Podsumowując rok 2013 okazuje się, że studenci za najlepszą metodę unikania "wpadki" uważają pigułki antykoncepcyjne - aż 43% głosów. Druga dobrą metodą jest prosta i nieskomplikowana prezerwatywa - 26% głosów. Metody naturalne znalazły uznanie w 9% głosów. Ale jeżeli dodamy do nich stosunek przerywany (4%) oraz głosy przeciwko antykoncepcji (7%), to wychodzi, że metody naturalne mają uznanie w 20 procentach.
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy
Polityka Prywatności