Przegląd kierunków studiów
wyszukiwarki kierunków:
licencjackie I stopnia »
inżynierskie I stopnia »
magisterskie jednolite »
magisterskie II stopnia »
doktoranckie III stopnia » podyplomowe »


Studencka Marka

odpowiedz na wszystkie pytaniaW ciągu ostatnich 30 dni zagłosowano (przeliczam) razy w naszych ankietach

Studencka Marka

odpowiedz na wszystkie pytaniaW ciągu ostatnich 30 dni zagłosowano (przeliczam) razy w naszych ankietach
Serwis Studencka Marka - informacje na podstawie głosów studentów

Studencka Marka - wyniki

2015, czerwiec - Po studiach technicznych największe szanse na znalezienie pracy

Oddanych głosów: 5774.
Ankieta: Jak uważasz, po jakich studiach miał(a)byś największe szanse na rynku pracy?
Studiujemy po to, żeby znaleźć dobra pracę. A po co nam dobra praca, żeby dobrze zarabiać. A czemu chcemy dobrze zarabiać? To proste, żebyśmy mogli się porównać z innymi a po porównaniu, żebyśmy czuli ulgę i byli szczęśliwi:) A jeśli tacy chcemy być, to najlepiej ukończyć studia techniczne... Jedna trzecia studentów uważa (34%), że po technicznych są największe szanse na dobrą pracę.

Drugie miejsce to studia medyczne - 26%. I myśląc steretypowo, to właśnie one powinny być na pierwszym miejscu. Czyżby ciągłe reformy służby zdrowia obniżały naszą wiarę w te studia? W sumie to i tak 1/4 studentów, więc dużo.

Jeżeli podsumować studia medyczne i techniczne, to wyjdzie 60%. Czyli 3 na 5 studentów uważa, że właśnie po tych studiach będą największe szanse na sukces.

Jeżeli weźmiemy pod uwagę liczbę studentów na studiach technicznych w ostatnich latach, to po dołku w latach 2008/2009 liczba studentów cały czas systematycznie wzrasta. Dokładniejsze informacje na stronie studiatechniczne.info.

A jak jest sytuacje ze studiami medycznymi? Do lat 2010/2011 liczba studentów mocno wzrastała. Od 2012 jest mniej więcej na stałym poziomie. Oczywiście to dobry wynik mając na uwadze niż demograficzny. Więcej informacji o studiach medycznych w ujęciu statystycznym na stronie studiamedyczne.info.

A wracając do wyników. Na trzecim miejscu znalazły się studia ekonomiczne - 11% wskazań. Ciekawe, że ekonomia tak straciła w oczach studentów. W końcu to ekonomiści, dobrzy ekonomiści powinni wiedzieć, jak się zarabia pieniądze:)
A liczba studentów na studiach ekonomicznych maleje... Mozna to zobaczyć na wykresie na stronie studiaekonomiczne.info.


Szczegóły odpowiedzi:
data ostatniej modyfikacji: 2015-07-02 12:56:52
Komentarze
Studencka Marka - wyniki - ostatnio dodane
Podsumowanie roku 2016: gdzie studenci najchetniej pojechaliby na narty? Oczywiście w Alpy
Odpowiedź brzmi: Austria. Jedna czwarta studentów zagłosowała na Austrię. I trzeba przyznać, wybór wydaje się oczywisty. Dość niedaleko jak na Alpy i największy wybór ośrodków i tras zjazdowych. Również największa różnorodność cenowa. Następnym w kolejce są Włochy. Choć Alpy włoskie są nieco dalej położone, to mają dwie najważniejsze zalety: są urocze i jest tam cieplej, bo w końcu to południowe stoki.
Podsumowanie roku 2016: jeśli drukujemy, to czy używamy zamienników, a jak tak, to jakich?
Mimo, że oryginały są droższe, to jednak mają najwięcej zwolenników. Na szczęście istnieje również świat zamienników, które dzięki obecnej technologii są często niemal tak dobre, jak oryginały. No i nie ma co ukrywać, są też tańsze:) I dzięki tym cechom studenci je stosują:) Niezmiennie od lat najczęściej stosowanym zamiennikiem jest marka Activejet. Tak też było w roku 2016. I można powiedzieć, przewaga tej marki nad innymi jest kolosalna.
Podsumowanie 2016: nauka języka podczas studiów - hiszpański ważniejszy niż niemiecki
Wiadomo, że angielski jest najważniejszym językiem na świecie. Wg British Council w tej chwili 1,75 mld ludzi zna angielski na poziomie komunikatywnym. A w 2020 będzie to już 2 miliardy ludzi. Studenci w Polsce dopasowują się do tego trendu. Z badań Studenckiej Marki wynika, że 26% osób zagłosowało na angielski. Dlaczego tak mało? Ponieważ angielski już znają, uczyli się go od przedszkola a głosowali na inny język, który dodatkowo chcieliby poznać. I tym najważniejszym językiem okazuje się być hiszpański.
2015, czerwiec - Po studiach technicznych największe szanse na znalezienie pracy
Oddanych głosów: 5774. Ankieta: Jak uważasz, po jakich studiach miał(a)byś największe szanse na rynku pracy? Studiujemy po to, żeby znaleźć dobra pracę. A po co nam dobra praca, żeby dobrze zarabiać. A czemu chcemy dobrze zarabiać? To proste, żebyśmy mogli się porównać z innymi a po porównaniu, żebyśmy czuli ulgę i byli szczęśliwi:) A jeśli tacy chcemy być, to najlepiej ukończyć studia techniczne... Jedna trzecia studentów uważa (34%), że po technicznych są największe szanse na dobrą pracę.
2015, czerwiec - Gdzie na wakacje?
Oddanych głosów: 485. Ankieta: "W jakim miejscu planujesz spędzić następne wakacje?" Pierwsze miejsce, to... Polska, która uzyskała prawie 1/3 głosów, a dokładnie 32%. I ten wynik może się podobać z wielu powodów. Po pierwsze, to po tym, co zdarzyło się w Tunezji, to w Polsce jest bezpiecznie! Jesteśmy państwem homogenicznym i dzięki temu łatwo rozpoznać "innych", zwłaszcza jak coś kombinują. Wprawdzie nasz rząd niestety myśli o sprowadzeniu do nas ludzi z północnej Afryki (gdzie dominuje islam) ale miejmy nadzieję, że zaraz uciekną oni od nas na zachód:)

INFORMACJE, OGŁOSZENIA

Przegląd uczelni w Polsce
nowe_media_220x300.jpg
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura
miniatura Wyszkolenie strzeleckie - 4
Polityka Prywatności